Blog - Jazyky hravě

Blog

Z nulové angličtiny až po práci v Londýně za několik týdnů

Z nulové angličtiny až po práci v Londýně za několik týdnů

Už jste někdy zažili, že vás na ulici zastavil cizinec, na něco se vás zeptal a vy jste mu nebyli schopní odpovědět? Nebo znáte ten pocit, když jedete na dovolenou a nedokážete se pořádně domluvit? Já ho znám velice dobře, sám jsem celé roky bojoval s angličtinou a nemohl jsem se dostat z toho začarovaného kruhu věčného začátečníka. 
Moc dobře jsem si uvědomoval, že v dnešní době, pokud chce člověk více cestovat nebo získat dobře placenou práci se už bez znalosti jazyků jen tak neobejde. Třeba taková znalost světově rozšířené angličtiny vám otevře dveře do světa nových možností.
Continue reading

Ovládáte cizí jazyky? Na trhu práce budete za atraktivní s vyšší mzdou

Ovládáte cizí jazyky? Na trhu práce budete za atraktivní s vyšší mzdou

V první řadě si odpovězte na jednoduchou, ale klíčovou otázku: „Je znalost cizích jazyků důležitá?“. Vaše odpověď by měla být jednoznačně ano! V dnešním světě se již člověk bez znalosti jazyků neobejde. Čím více budete daný jazyk ovládat nebo čím více jazyků budete umět, tím větší úspěch v životě můžete očekávat – ve škole, v zaměstnání i ve světě. Proto se ne nadarmo říká: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Možná vám to zní jako klišé, já vím. Ale pravda je taková, že to pochopí a potvrdí jen ten, kdo dobře ovládá alespoň jeden cizí jazyk. Nezáleží na tom, jaký jazyk to je, každý cizí jazyk se vám bude jednou hodit! Je jen na vás, který si vyberete.

Continue reading

Business letter

Business letter

Obchodní dopisy se od těch soukromých liší formou. Soukromé dopisy jsou neformální, osobní a přátelský. Jelikož je obchodní dopis obvykle posílán osobám, které neznáme, tak musí být více formální. Obchodní dopisy by měl být psán na čistý a nezmuchlaný papír, bez chyb, se správnou úpravou, měl by být dobře čitelný, zdvořilý a mělo by mu být dobře rozumět.
Continue reading

Klasický jazykový kurz nebo online výuka?

Klasický jazykový kurz nebo online výuka?

Výběr správné metody výuky angličtiny nebo jiného jazyka je zásadním předpokladem, který rozhoduje o tom, jestli se jazyk naučíte či nikoli. Metoda výuky ovlivňuje Vaší motivaci, má vliv na četnost a délku Vašeho studia, na Vaše rozpoložení a náladu při výuce, na množství látky uložené do dlouhodobé paměti a na výsledky, kterých ve finále dosáhnete. Než se tedy rozhodnete pro klasické kurzy v jazykových školách, věnujte několik minut výhodám a nevýhodám online forem výuky, které Vám v tomto článku přinášíme.

Continue reading

Obchodní angličtina

Obchodní angličtina

V dnešním globalizovaném obchodním světě, plném konkurence a výzev, je důležité ukázat zaměstnavatelům, že dokážete efektivně a plynule komunikovat v angličtině v každodenních obchodních situacích a ukázat tak, že právě vy, jste vhodnými kandidáti pro tuto pozici.

Continue reading

Anglické idiomy

Anglické idiomy

Idiomy. V češtině i v angličtině běžně používané. Co se ale pod tímto slovem skrývá? Jedná se vlastně o ustálený víceslovný výraz, jehož význam se nedá odvodit z běžných významů slov, ze kterých se skládá. Zní to trošku kostrbatě, proto si to vysvětlíme na jednoduchém příkladu v naší mateřštině. Jistě už vám někdo někdy řekl: „Neztrácej hlavu!“

Continue reading