TOP 5 světových jazyků

TOP 5 světových jazyků

V současné době se již bez znalosti jazyků neobejdeme. My se teď společně s Vámi podíváme na TOP 5 světových jazyků a něco si o nich povíme. Můžete se těšit i na spoustu zajímavostí a užitečných faktů.

ANGLICKÝ JAZYK

– je po čínštině druhým nejrozšířenějším jazykem na světě (počet r. mluvčích 514 000 000), ale i přes to zaujímá světovou jedničku, jelikož se vyučuje ve většině světové populace jako druhý jazyk. Stal se tak pro lidi symbolem naděje pro lepší život. Jako mateřština většiny populace působí v mnoha zemích: Spojené království, Irsko, Spojené státy americké, Austrálie, Nový Zéland, Kanada a další…
S angličtinou se alespoň základně domluvíte téměř kdekoliv. Jestli-že vás osloví nějaký cizinec, tak počítejte s tím, že to bude nejspíš v angličtině. Také zajímavým faktem je, že přibližně jen 20% světových informací je přeloženo do českého jazyka, ale téměř veškeré informace můžeme nalézt v anglickém jazyce!! Jestli-že se rozhodujete začít učit nový jazyk, rozhodně doporučujeme univerzální angličtinu a můžeme vám s čistým štítem slíbit, že během cestování již nebudete mít žádné problémy se někde domluvit.

 

 

 

ŠPANĚLSKÝ JAZYK
– když se podíváme do historie, tak bývali doby, kdy Španělsko bylo světovou velmocí a jejich jazyk dominoval v různých koutech celého světa. Po 30 leté válce však jejich nadvláda začala upadat. Dnes je španělský jazyk hlavně známí svou kolonizací Latinské Ameriky, kde se po ovládnutí stal úředním a vydrželo to až do dnes (počet r. mluvčích se pohybuje okolo 330 000 000). Nejvíce hovořících zde najdeme v Mexiku, ale poměrně rychle se španělština z důvodu migrace rozšiřuje i do USA. Pokud rádi cestujete a baví vás dobrodružství, tak určitě doporučujeme se tento jazyk začít učit nebo se v něm nadále zdokonalovat. Domluvíte se s ním na mnoha místech, stanete se atraktivnější na trhu práce a pokud se například rozhodnete vycestovat za dobrodružstvím do Latinské Ameriky, tak vám tento jazyk značně usnadní vaši cestu.

 

 

 

RUSKÝ JAZYK
– většina lidí ruský jazyk velmi dobře zná, protože v době velmocenského postavení Sovětského svazu po druhé světové válce se ruština stala hlavním dorozumívacím jazykem zemí Varšavské smlouvy a RVHP a do roku 1990 byla povinným jazykem na základních školách, který pak nahradila světově známá angličtina. Ale i tak, výuka ruštiny nadále zůstává jednou z nejrozšířenějších v Evropě a zaujímá místo úředního jazyka v celé severní Asii (počet r. mluvčích 167 000 000).
Ruský jazyk stále je a bude pro Evropany důležitý a to nejen z hlediska domluvy, ale také z hlediska obchodních vztahů a to ho dělá nadále velmi důležitým a preferovaným u mnoha zaměstnavatelů.

 

 

 

NĚMECKÝ JAZYK
– je západogermánský jazyk, kterým hovoří přibližně 200 milionů lidí na celém světě (počet r. mluvčích 100 000). Je důležitý zejména pro nás, pro Čechy, kvůli ekonomickým a obchodním vztahům s Německem (na kterém jsme závislý) a Rakouskem. Také je v EU nejpoužívanějším mateřským jazykem.
Anglický jazyk je možná praktičtější a univerzálnější než němčina, ale co se týče postavení v ČR, Německo má zde poměrně velké zastoupení firem, které mohou dávat spíše přednost kandidátům, kteří ovládají němčinu. A proto nikdy není od věci se němčinu začít učit nebo se v ní nadále zdokonalovat.

 

 

 

FRANCOUZSKÝ JAZYK
– přibližně před sto lety držela korunu světových jazyků právě francouzština (aktuálně 90 000 000 r. mluvčích), ale ekonomický a politický vzestup USA a ztráta francouzského velmocenského postavení to změnil a dominantním jazykem se stala, již několikrát zmíněná angličtina. Z francouzštiny pochází velká část mezinárodních slov – až 70 % slov v dnešní angličtině má francouzský (a zprostředkovaně přes francouzštinu vlastně latinský) původ. Francouzština je původem románský jazyk, kterým se hovoří především ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Kanadě a v mnoha zemích v Africe. Tento jazyk má velké zastoupení jak v Evropě, tak i ve světe a to ho řadí mezi první příčky nejužitečnějších jazyků na světě. Pokud se chcete začít učit francouzsky nebo se jen nadále zdokonalovat, zkuste to s námi.